אודות מרכז הרפז

מרכז הרפז שם לו למטרה לקדם ולהעצים את הגננות במגזר הגנים הפרטיים.

מטרתי היא לאפשר לגננת פניות וחוזק רגשי בשילוב כלים מקצועיים, ליצירת מעגל תומך ומחזק

מיכל הרפז

איך מרכז הרפז נולד?

את מרכז הרפז הקמתי בשנת 2004 מתוך מטרה להיות חוד החנית של מגזר הגנים הפרטיים בארץ על ידי קידום והעצמה שלכן, נשות החינוך, שעושות עבודת קודש יומיומית.

מרכז הרפז הוא מימוש חלומי וחזוני להקמת בית חם שיעניק מענה מקצועי למגזר הגנים הפרטיים במדינת ישראל.

מרכז הרפז שם לו למטרה לקדם ולהעצים את הגננות במגזר הגנים הפרטיים. מטרתי היא לאפשר לגננת פניות וחוזק רגשי בשילוב כלים מקצועיים, ליצירת מעגל תומך ומחזק.

גישת הרפז

גישת הרפז הינה גישה שפיתחתי לניהול גן ילדים המשלבת בין ראייה עסקית לחינוכית.

הגישה מציגה נוסחה מנצחת לניהול גן ילדים שמשלב ראיה חינוכית מגובשת. בבסיס הגישה עומד מודל ייחודי המשלב בין תפיסה חינוכית ערכית לבין תפיסה עסקית. מודל זה מאפשר מתן מענה מקצועי הולם לכל ילד בהתאם לצרכיו ההתפתחותיים ותוך התייחסות להורה כאל לקוח.

גישת הרפז מובילה לתוצאות אפקטיביות במאות גנים בארץ:

  • רמת שביעות הרצון של ההורים גדלה באופן משמעותי.

  • הצוותים עובדים בשיתוף פעולה מלא לטובת הצלחת הגן.

  • הילדים מקבלים חינוך מיטבי תוך קידום כל ילד בהתאם לצרכיו.

  • רווחי הגן עולים משמעותית.

  • מנהלת גן/הגננת מלאת סיפוק בעבודה החינוכית.

לימודי גננות מגיל לידה עד 3

לנו חשוב שבמסגרת הלימודים תעברי תהליך למידה חוויתי ומהנה, בסביבה מכילה ומקבלת, לטובת הצלחה בלימודים.
הלימודים אצלנו יישומיים, פרקטיים ומועברים על ידי מרצות שמגיעות מהשטח ושהחינוך הוא בנשמתן.
מרכז הרפז הוא בית לגננות והדלת שלנו תמיד פתוחה למענך! אנחנו נהיה שם בשבילך בכל דילמה, שאלה והתייעצות בזמן הלימודים וגם לאחריהם.  כי אנו רואות את ההצלחה שלך כהצלחה שלנו.

2 תעודות במסלול לימודים 1

מסלול הלימודים יקנה לך תעודה המשלבת הכשרה לגננת מגיל לידה עד 3 והכשרה למנהלת גן ילדים, כולל תעודת מטפלות סוג 1 לפי חוק הפיקוח על מעונות היום.

תעודה זו תאפשר לך לעבוד כגננת בכל מסגרת פרטית שתבחרי וכן להקים ולנהל גן ילדים מצליח. סוד ההצלחה של גן מצליח הוא בשילוב בין הידע הניהולי ( מנהלת הגן) לידע הפדגוגי (גננת).

שילוב בן ידע מקצועי להעצמה אישית

במרכז הרפז תעברי מסע קסום בו תזכי להעצמה רגשית, בד בבד עם רכישת ידע מקצועי. אנו נלך אתך יד ביד לעבר הגשמת החלום ונסייע לך בכל דילמה, שאלה או התייעצות באהבה גדולה ומכל הלב.
אנו נאפשר לך פניות רגשית, "ראש שקט" ואווירה חמה ומכילה על מנת שתהיי פנויה ללמוד ולהכיל את הידע המקצועי והפרקטי לו את זקוקה על מנת לקבל את הכשרתך כגננת.

certification-350x389.jpg
aboutus.jpg
רקלש3.png

שמי מיכל הרפז, אני נמצאת בתחום החינוך לגיל הרך מזה 25 שנה. בעבר הייתי גננת במשרד החינוך למעלה מעשור ובהמשך מנהלת מעונות יום. בהיותי גננת חוויתי לא מעט קשיים ותסכולים בהתמודדויות מורכבות עם ההורים, עם הצוותים וכמובן עם הילדים.

לכן, בחרתי לצאת ולחפש מענה על מנת לממש את חזוני בתחום החינוך.
אני בעלת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך, בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך וחמש שנות לימוד הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר.

במקביל למדתי ייעוץ והדרכה בסמינר הקיבוצים ובתקופה זו הקמתי את מרכז הרפז בכדי לתת לכן, הגננות, המחנכות ומנהלות הגנים, את כל הידע והכלים הרלוונטיים להצלחה ומימוש עצמי- אישי ומקצועי.

מיכל הרפז