Children's Toys

מאמרים

הקמה וניהול גן ילדים – צעד אחר צעד


הקמה וניהול גני ילדים – צעד אחר צעד

בשעה טובה! החלטת לפתוח גן ילדים לגילאי לידה עד 3. את עובדת שנים בגני ילדים, או שאולי זה החלום שלך מאז שאת ילדה, ולמרות ההתרגשות וההתחדשות, מדובר בתהליך מורכב שדורש מחשבה ותכנון מבעוד מועד. הקמה יחד עם ניהול גני ילדים זה תהליך מאוד אחראי.

מה עומד בפנייך ? מה את צריכה לדעת, ללמוד ולתכנן לפני שאת יוצאת לדרך ?

כל התשובות כאן: צעד אחר צעד


סקר שוק

למדי את הסביבה: כמה גני ילדים באזור? מי נשות/אנשי הצוות? מה הערך המוסף שלהם? מה חסר ? מה מידת הרלוונטיות לפתיחת גן נוסף (אפשר לקבל בחינם מידע מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על ילודה בעיר/בישוב הרלוונטי) כמה גובים באזורך שכר לימוד חודשי/שנתי? מהו  יחס ילדים-צוות?

התוצאה: תיהי מודעת לסביבה ותפעלי בהתאם-באופן שכזה שלא יגרום לך להפסדים כלכלים בטווח הקצר או הארוך, תוכלי לתת ערך חינוכי מוסף להורים ולילדים.


בניית תכנית עסקית

כאשר את ניגשת להקים גן ילדים, בניית תכנית עסקית ובדיקת כדאיות כלכלית להקמת ותחזוקה של הגן היא הכרחית:

  1. מהן ההוצאות הקמה? עלויות ראשוניות, עלויות תחזוקה ועוד

  2. מהן ההוצאות השוטפות ? משכורות, תחזוקה, הזנה, חומרים מתכלים ועוד

  3. האם ישנם סיכונים כלכלים שצריך לצפות ולהיערך אליהם ? התוצאה: כאשר יש לך תכנית עסקית מסודרת את תיהי מוכנה להוצאות הצפויות ותוכלי להערך בהתאם, והמנע מהפסדים או הוצאות מיותרות.

בחירת מבנה

מבנה צריך להתאים לך בהיבטים רבים – מבחינה כלכלית, מבחינת תפיסת העולם החינוכית שלך, מבחינת כמות הילדים המתוכננת וחלוקה לקבוצות גיל, גודל ומבנה החצר, מטבח, משרד.

תהליכי רישוי בהקמת גן ילדים

כאשר את פותחת גן ילדים את נדרשת לעבור תהליך רישוי מול הרשות המקומית, מתוקף העובדה שאת פותחת עסק בתוך בית מגורים. עליך לברר:

  1. מה המשמעות של היתר לשימוש חורג ?

  2. מהם תהליכי הרישוי שיש לעשות מול הרשויות ?

  3. האם את נדרשת לליווי של עו"ד מומחה?

התוצאה: הגן יפעל תחת אישורים רלוונטיים ולא תרחף מעליך סכנת סגירה, את תיהי פנויה רגשית ומחשבתית לעשייה פדגוגית וניהולית איכותית ומצליחה.


דיני עבודה

ניהול גני ילדים זה לא משחק. בניהול אנשים מעורבות רגשות לצד שיקולים עסקיים וכלכלים.

כמעסיקה לעתיד, עליך ללמוד מבעוד מועד מהן זכויות וחבויות עובד-מעביד, מהו תהליך גיוס מקובל ומסגרת העסקה רלוונטית לתפקיד, להכיר את השכר המקובל בתחום ובאיזור שבו יהיה הגן, ולהתאים את עצמך בהתאם לנדרש בחוק ולתפיסת העולם שלך.

התוצאה: תמנעי מעימותים מיותרים בעתיד עם צוות העובדות/ים, תשרי בגן רוגע ושלווה, את והצוות תיהיו פנויות לילדים ולהוריהם, ללמד וללמוד אחת מהשנייה.


היבטים משפטים בפתיחת גם ילדים

נכון, זה גן ילדים. המקום הכי רך בעולם, עם זאת – יש כאן סוגיות משפטיות רבות שעליך לקחת בחשבון.

הכירי את הדגשים בהסכמים מול הורים, מול עובדות/ים, מול בעל הבית וכיו"ב.

בחרי פוליסת ביטוח הולמת לילדי הגן לך ולצוות.

התוצאה: כאשר תכירי היטב את הנושא, תמנעי מאי נעימויות וסכסוכים בלתי פתורים בעתיד. גם כאן המפתח לפניות רגשית טמון בסדר וארגון וניהול נכון של הדברים.


שיווק הגן

כמנהלת לעתיד, עליך להפגין התמצאות רבה בדרכים הרלוונטיות לחשוף את הגן בפני הורים, הם הלקוחות הפוטנציאלים. יש להתמקד בשיווק הגן בהיבטים רבים, ואת צריכה לבחור את אלו המתאימים לך- ולאיזור בו את פותחת את הגן .

התוצאה: כאשר תביני היכן הקהל שלך נמצא, ומהי הדרך הנכונה לגשת אליו, את תזכי בהרשמות מלאות, בהמלצות חמות שיעברו מפה לאוזן, וכבר באמצע השנה הגן יהיה מלא לספטמבר שאחריו.


האם את מתאימה ?

אולי זו השאלה הראשונה שאת צריכה לשאול את עצמך, אך לרוב התשובה תגיע רק לאחר שתגששי ותעשי את "שיעורי הבית" הראשונים, המוצעים עד כאן.

את צריכה לשאול את עצמך, האם את מתאימה ? האם את מתאימה לנהל עסק? עסק דורש מסירות של 24/7,  האם את מתאימה לעבוד עם ילדים, ועם הורים? לקוחות יכולים להיות מאוד תובעניים ולא תמיד נחמדים! גם העבודה עם הילדים אינה תמיד "בצבע ורוד" .  האם את מתאימה לנהל צוות עובדות/ים? גם כאן יש אתגר לא פשוט. אם ענית – כן, לכל השאלות, צאי לדרך.


עוד כמה דברים….

בחירת אנשי מקצוע טובים שיכולים להוות לך לעזר בניהול גני ילדים:

רואה חשבון, עו"ד, יועצ/ת עסקית שתדע לשלב בין ראיה עסקית לבין האני מאמין החינוכי שלך.. גם תמיכה רגשית היא היבט אליו יש להתייחס. זהו תהליך לא פשוט ונדרשת התגייסות של הסביבה הקרובה, המשפחה המצומצמת, ואם יש צורך גם להעזר באיש מקצוע.


לסיכום

הקמת ניהול גני ילדים מצריך חשיבה מסודרת ומאורגנת והבנה כיצד את מנהלת את התהליך תוך שילוב בין ראיה עסקית לחינוכית. אל תוותרי על האני מאמין החינוכי שלך וודאי שאת יכולה לשלב אותו בכל צעד למטרת פתיחת הגן וניהולו השוטף. בהצלחה

מיכל

לקרוא עוד על הכשרת גננות

רוצה ללמוד אצלנו? תלחצי כאן בשביל לדעת יותר

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך