Children's Toys

מאמרים

כיצד בתוך התובענות ניתן למצוא פנאי ומנוחה ?

גם אחרי שנים רבות בהן נשים נאבקו על מעמדן בחברה, על שוויון זכויות ועל הזכות לחופש עיסוק בתחומים שהיו בעבר מנוהלים בידי גברים בלבד, עדיין תחום החינוך מנוהל ע"י רוב נשי.

מרבית מנהלי הגנים הינן נשים בתחום, שלכאורה, מצריך עבודה עם קהל יעד של ילדים בלבד. המציאות, עם זאת, מראה שמדובר בעיסוק מול קהל יעד מאד מגוון, ילדים, הורים, צוותים, ספקים ועוד …וכל קהל יעד מחייב את מנהלת הגן לעטות מסכה שונה. המציאות מראה, שניהול גן ילדים הוא מסוג התפקידים המחייבים יכולות, שעל פי התפיסה המסורתית, נחשבות ליכולות גבריות בשילוב עם יכולות הנחשבות ע"י התפיסה המסורתית לנשיות. ללא ספק, מדובר במקצוע המצריך המון עוצמה פיסית ומנטאלית ואנו כנשים, צוברות עוצמה זו עם ניסיון החיים כאמהות, כרעיות, וכנשות עסקים. דבר אחד, לעיתים, אנו נוטות לשכוח זה את הצרכים האישיים שלנו. כבני אנוש וכנשים, הצרכים אינם נעלמים כשהזמן ביום הינו קצר ולא מאפשר את סיפוקם, הם רק נאגרים, מתרבים, מתנפחים וכמו אנרגיה המשנה צורה, גם הם עשויים להפוך מצרכים לגיטימיים, לצרכים בלתי מסופקים ועד לתסכול המתבטא בכל התנהגות שגרתית. השנה צוין חל יום האשה הבינלאומי ה- 104, ויכול להיות שימים כאלו, יזכירו לנו, הנשים העסוקות, שכל המאבקים על מעמדה של האשה לא נעשו כדי שעם השנים נעמיס על עצמינו אין סוף משימות ונשכח את צרכינו ונשיותינו, אלה כדי שכולנו, נשים וגברים, נכיר ביכולות שלנו, כנשים, לרצות ולהצליח בכל תחום ולא כנשים העוטות מסכה של גברים או מסכה בלתי אנושית וחסרת צרכים. הטיפ הזה הוא טיפ לחיים. נשים נאבקו שנים רבות כדי לא להיות מדוכאות ובעיקר כדי להיות מאושרות. אל תשכחו ולו לרגע אחד, את המטרה העיקרית בחייכן – להיות מאושרות ! כאשר אושר הוא עניין סובייקטיבי לחלוטין. בין כל העשייה והמחויבויות לעסק, לילדים, לבן הזוג, למשפחה המורחבת ולחברים, קחי קצת זמן רק לעצמך. במעגל אימהות בו ביקרתי וצפיתי מהצד, אחת האימהות אמרה שפעם בשבוע, היא מבקשת מבעלה להשגיח על הילדים לשעה בזמן שהיא נכנסת למכוניתה, מדליקה את המוסיקה האהובה עליה ונוסעת, פשוט נוסעת קצת, היא ומחשבותיה. זו דרך אחת להתבודד עם עצמך רק כדי שלא תשכחי שגם את עדיין קיימת. פני לך זמן אחת לשבוע, אם קשה לך אז אחת לשבועיים והקדישי שעתיים שלש רק לעצמך, זמן איכות אמיתי שלך עם עצמך, כל אחת בדרכה שלה. נכון… בשעתיים שלוש הללו יכולת להספיק עשרות משימות המחכות לך, כאלה שאת לא מצליחה להגיע אליהן. אז אם כך, שימשיכו לחכות, כשתחזרי את כבר תהיי מאוזנת בפרופורציות של החיים, וגם אם לא תצליחי להגיע לאותן המשימות האיזון כבר יראה לך שזה רחוק מלהיות סוף העולם. ונראה שהילדים זקוקים לך, שבן הזוג לא יסתדר עם כל מה שאת מסתדרת, שאין מספיק כסף לבייבי סיטר, שקרוב משפחה שתמיד עוזר לך, לא יראה בעין יפה עוד עזרה כשזה לא עוד מצב חירום…. אז את טועה… זאת רק אשליה, הקושי להרפות ולסמוך על אחרים שיעשו לא פחות טוב מאיתנו, ולסמוך שאהובינו ישמחו מאד שניקח קצת זמן לעצמנו, זה קושי הקשור באשליה בלבד. אף אחד לא מצפה שנהיה על אנושיות, לפעמים אלו אנחנו שמצפות מעצמינו ובכך אנו עושות וויתור גדול במיוחד והוא על עצמינו. קחי את הזמן לעצמך, הכירי יותר את כל שבתוכך, היזכרי בכל אשר היה שם כל השנים והכרת והתוודעי עם כל אשר התווסף לך ולא ידעת. בנקודות אלה הכל יכנס לפרופורציה, הנשימה שתיקחי בזמנים אלו, תמלא אותך מאותן כוחות נשיים נפלאים הקיימים בתוכך.

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך