Children's Toys

מאמרים

כיצד מנהלים את צוות הגן בשלט רחוק ?

הפרפרים בבטן מתחילים לדגדג, הקצב מתחיל להתמתן, חילצתי עצמות כי חודש יולי הגדול הגיע ! תכננתי, חיכיתי, חשבתי וציפיתי לטיול המשפחתי המיוחל, טיול הבר מצווה של בני הבכור. כבר משנה שעברה החלטנו לצאת לטיול מדהים בארה"ב, הרחק הרחק מהבית, הרחק הרחק מהעסק. כל תכניות העבודה שבניתי לשנה זו, הושפעו מהטיול המתוכנן לחודש יולי. תאריכים הוזזו, החלטות הוחלטו, ארגונים והכנות בוצעו אך החשש בכל זאת מקונן. לצאת לחופשים ולעזוב את העסק זה נעים ובריא כל עוד נמצאים במרחק נסיעה מהעסק רק למקרה ויש מצב חירום. מה עושים כשהחופשה אליה בחרנו לצאת היא ארוכה מהרגיל ונמצאת במרחק גדול מהעסק ? חופשה מסוג זה מחייבת אובדן שליטה בכל מה שקורה בעסק כי לא משנה מה יקרה את לא באמת תוכלי להגיע ולשנות את המצב. נכון, הטכנולוגיה היום מאפשרת לשוחח עם אנשי הצוות ממרחקים בטלפונים ובאמצעות רשתות בינלאומיות אך עדיין זה מונע מאיתנו לאחוז במושכות ולבצע דברים בעצמנו, כי הרי על עצמנו אנחנו הכי סומכים. איך עוזבים את העסק לכל כך הרבה זמן, מתנתקים באופן מוחלט ונותנים למישהו אחר לנהל את העניינים ? ואני שואלת, עד כמה אני סומכת על עצמי כמנהלת ? עד כמה אני באמת מאמינה וסומכת שהכשרתי, ניהלתי והנעתי את הצוות לפעול במקצועיות ונאמנות גם כשאינני בסביבה ? מנהל טוב הוא מנהל אשר הכל מתנהל ללא דופי גם בהיעדרו. מנהל זה הוא מנהל אשר הכשיר את אנשיו לפעול ממניע של אחריות ורצון להצליח באופן אישי וקבוצתי. מנהל זה הוא מנהל אשר איננו מהווה איום על צוותיו, מילה טובה ממנו מניעה את העובד לעבור כל יעד ולהשיג כל מטרה. מנהלות יקרות, חופשת הקיץ ממשמשת ובאה ורבים מבניכם מתרגשים לקראת חופשה משפחתית מהנה או חופשה זוגית רומנטית ומפנקת. רבים פשוט רוצים להתנתק ולהתרחק מהעסק ליותר מיום או יומיים. זה הזמן לבחון היבט חשוב ביותר בעבודת ניהול הצוותים בגנכם. מה מניע את הצוותים שלכם ? האם נוכחותכם היא שמניעה את הצוות לפעול על פי מדיניות הגן או שמה השכלתם לבנות צוות השותף לתפיסת עולמכם, מאמין בחזונכם ובמדיניות שהגדרתם ? האם אתם מובילים את אנשיכם באמצעות כישורי המנהיגות או בכוח הסמכות ? האם יצרתם נאמנות הדדית של הצוות אליכן ושלכן אליהן ? כמה אנשי הצוות חשים שאת מכירה בתרומתם לעסק או שמה כל ההצלחות נרשמות עלייך ? כמה אנשי הצוות מרגישים תחושת שותפות ומחויבות אישית לגן ? זה הזמן לבחון את אופן הנעת הצוותים שלכם. באם הצוות מונע מנאמנות, מחויבות, תחושת שותפות ומימוש עצמי, לא תהיה לך שום סיבה שבעולם לחשוש שהעסק יתנהל אחרת בלעדייך. מנהלת שכזו יכולה באמת להתעסק במשימות ניהוליות ולא בפיקוח והטלת פחדים על צוותיה. אם הצוות מונע מצורך קיומי של פרנסה ולפיכך חשש מפיטורים העומדים כענן מעל ראשו, בטלי את הטיול או קצרי אותו משמעותית . ולטווח ארוך, שימי לך למטרה להניע את העובדים להצלחה מהמקומות הנכונים וכך תוכלי לצאת לחופשה אמיתית עם ראש נקי ועסק מתפקד.

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך