Children's Toys

מאמרים

כיצד נמנעים מהחלטות פיננסיות פזיזות ?

חשבתן פעם כמה החלטות בחיים אנחנו לוקחים מבלי לבדוק את הכדאיות שלהן לטווח קצר ולטווח ארוך ? האם לקחתן בחשבון השלכות הנובעות מאותן החלטות או השלכות משינויים בהחלטה ?

תחשבו … כיצד החלטתן לגבי רכישת הציוד לגן ? האם ישר הלכתן לחנות , הסתובבתן , ראיתן וקניתם או אולי עשיתן סקר בין כל החנויות ציוד כדי לאתר את הזולה והאיכותית ביותר, האם בדקתן בדיוק מה צריך לגן לפי מספר הילדים וגילם ההתפתחותי ? האם זאת היתה החלטה פזיזה בעקבותיה נתקעתן עם ציוד יקר שאין בו שימוש או שזו היתה החלטה מחושבת שהובילה לרכישה יעילה והותירה גם תקציב לדברים נוספים ? כיצד החלטתן לגבי מספר הילדים בגן ? כיצד החלטתן לגבי מספר הכיתות וחלוקת הגילאים ? כיצד החלטתן לגבי סכום שכר הלימוד לגן ? האם לפי המתחרים האזוריים שלכם אולי ? כל אלה ועוד רבות הן החלטות ניהוליות קריטיות לעסק שלכן ! לעיתים, כן, ישנן החלטות שחייב לקבל מתוך אינטואיציה והסתמכות על ניסיונכן בתחום, אך ישנן החלטות, ברובן קשורות להיבט הפיננסי, אותן חשוב מאד שלא לקבל בצורה פזיזה ואינטואיטיבית ולצאת מתוך בועת הפנטזיה אל עולם המספרים המדוייקים. בניהול גן ילדים ישנן המון הוצאות למקורות רבים ומגוונים לאומת הכנסה ברורה אחת וממקור אחד – ההורים. את ההחלטות הפיננסיות הראשוניות בתחילת שנה , אני ממליצה לעשות בשיתוף רואה החשבון שלכן תוך ביצוע של בדיקת כדאיות כלכלית מדויקת במסגרת תכנית עסקית. בתכנית העסקית יערוך איתכן הרו"ח טבלה המכילה את כל הנתונים כמו: מס' הכיתות , מס' הילדים בכל כיתה, שכירות המבנה , הוצאות שוטפות, מיסים ועוד … על פי נתונים אלו ואחרים תוכלו לחשב ולדעת במדויק

  1. כמה תרוויחו

  2. החל מאיזה ילד תרוויחו

  3. מתי בכלל תתחילו להרוויח אחרי שתכסו את כל ההוצאות

  4. כיצד תוכלו להגדיל את הרווחים ?

למעשה בבדיקה זו , גנים רבים מצאו שלעיתים הרשמה של מס' קטן יותר של ילדים היתה רווחית יותר מהרשמה של מס' גדול יותר של ילדים ואילו גנים אחרים הגיעו למסקנה שהם חייבים להגדיל את מס' הילדים כדי להרוויח. זהו דבר שמשתנה בין גן לגן בהתאם להוצאות וההכנסות שלו ולכל כך הרבה קריטריונים פיננסיים אחרים. במסגרת עבודתי מול הגנים נפגשתי עם גנים רבים המונים מס' כיתות המאוכלסות בילדים עד אפס מקום ועם זאת הם אינם רווחיים בכלל עקב ניהול כספי לא תקין וקבלת החלטות פיננסיות בצורה אינטואיטיבית ולא מדויקת . תזכרו שגן ילדים פרטי הינו עסק לכל דבר, ניהול פיננסי חייב להיות כרוך בבדיקות כדאיות , כל החלטה פיננסית בגן חייבת לעבור בדיקת כדאיות מקצועית על מנת שהעסק ישרוד. היעזרו ברו"ח שלכם כדי לקבל את ההחלטות הפיננסיות ובאינטואיציות והניסיון שלכן השתמשו במסגרת החלטות פדגוגיות שם תהיו יצירתיים ללא גבולות.

איחוליי הצלחה ושיגשוג ……. הכתבה מאת מרכז הרפז בע"מ

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך