Children's Toys

מאמרים

כיצד נעזור לילדים להסתגל לימים הראשונים בגן?

חזרנו לשגרה. חוזרים לגנים ולבתי הספר. ולא מעט קטנטנים שמתחילים גן חדש. לילדים קטנים, גם שבועיים חופש זה המון זמן. אחרי לא מעט זמן עם המשפחה, אמא,אבא, וסבתא גם, ובוודאי לא מעט בילויים וחוויות, "פתאום" צריך להפרד למהלך יום שלם. שעות ארוכות עבור ילדים קטנים.

נכנסים לגן, והילד ממרר בבכי. לא רוצה להיפרד. הנה עברנו שני בקרים, ואתם תוהים האם גם מחר זה מה שיקרה… גם מחר נצטרך 'לקרוע אותו' מעלינו בבכי ? ולהמשיך לעבודה מתוסכלים ? … אז בעצם, להורים ולגננות יש תפקיד מרכזי בנושא ההסתגלות: לייצר תחושת בטחון, וזאת על ידי הפיכת הגן והשגרה, לדבר מוכר וצפוי, ובמילים אחרות, להעלים לאט לאט את אי הוודאות. הורים, ספרו לילד מה עומד לקרות: נקום בבוקר, נצחצח שיניים ונתלבש, ונצא אל הגן: מה נראה בדרך? אולי תמרור עצור ? כיכר או רמזור ? נעבור ליד הגן של האחות הגדולה ? וכשנגיע לגן- נחבק ונאחל יום טוב, ואמא / אבא ימשיכו לעבודה. תוכלו לבחור שיר קצר או דקלום שישמש בדרך אל הגן או בגן כאשר נפרדים . בהסכמת הגננת, ניתן לקחת 'חפץ מעבר' מהבית ולהשאירו בתיק או במגירה של הילד לאחר שנכנסים לגן. כמובן, שהעבירו מידע מלא לגננת על הילד : מה הוא אוהב ומה פחות, הרגלי אכילה ושינה, וכו'.

הוסיפו למתכון אמפטיה : "אני מבינ/ה שאתה עצוב כי אנחנו צריכים להפרד כעת, כמו כל יום נפגש אחר הצהרים" אל תישארו יותר מדי. כאשר אתם לא תתקשו בפרידה, תעבירו לילד תחושת בטחון והרגשה שאתם סומכים עליו, הוא יתמודד בהצלחה. ולאחר התרגול הקצר… יגיע ראש השנה, ולאחריו סוכות… ובקרוב נצטרך שוב לעבור תהליך הסתגלות, הורים, ילדים וגננות….

שנה טובה!

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#הסתגלות #ניהולגן #תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קשיים בהסתגלות

עברנו את הבוקר הראשון, השני והשלישי. וישנם כאלו שהחלו בהסתגלות כבר לפני חמישה ימים. ותמיד, בכל גן, יהיה את הילד הזה, שיבכה ויצרח עד כלות נשמתו, לא ישתף פעולה, שום דבר לא ירצה אותו, וכנראה שיהיה "על

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

REYO.TECH בניית אתרים

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך