Children's Toys

מאמרים

כיצד תשלבי בין תפקיד המנהלת לתפקיד הגננת ?

מנהלות גן רבות מוצאות את עצמן עם המחשבה שמה שהן יודעות לעשות הכי טוב זה להיות גננת. נשאלת השאלה כיצד בכל זאת יכולה מנהלת בגן ילדים פרטי, לשלב בין ניהול הגן לעבודה כגננת. כל זאת, בשעות פעילות הגן מבלי לקחת את העבודה הביתה.

 1. הגדרת תפקידים – עליך להגדיר את תפקיד המנהלת לעומת תפקיד הגננת. מה מכיל כל תפקיד ומה ההבדלים ביניהם. ללא ידיעה זו תהיה במצב של חוסר וודאות מתמיד, האם ברגע נתון את מתפקדת כגננת או כמנהלת.

 2. הגדרת מטרות – כדי לקדם את העסק ובמקביל לקדם את עשייתך החינוכית עליך להציב לכל תפקיד מטרות שונות וברורות.

 3. מדידת תוצאות – עליך למדוד את תוצאות העמידה במטרות, לכל בעל תפקיד. לדוגמא, השנה החלטת מבחינה עסקית להגדיל את כמות הילדים ומבחינה חינוכית לבנות לכל החגים תוכנית לימודים. בסוף השנה ראית כי אומנם בנית תוכנית לימודים אך כמות הילדים נשארה זהה. כך את יכולה לדעת באיזה יעד התקדמת יותר או פחות.

 4. תכנון מבעוד מועד – הצלחה בתפקיד מותנית בהקדשת זמן לתכנון וארגון התפקידים. רבות חושבות שהקדשת זמן למטרות אלו היא מיותרת. אני אומרת- אם לא תקדישי זמן להתארגן, תבזבזי זמן יקר.

 5. סדר וארגון – סדר וארגון הוא קריטי להצלחת בשילוב בין התפקידים. חשוב לשים לב שכל הסח דעת לא גורר אותך לפתור בעיות מזדמנות, במקום לפתור את המטרות שהוחלטו מבעוד מועד. לדוגמא, המטרה: כמנהלת- לפתור בעיות תוך צוותיות. בזמן שהייתה אמורה להיות ישיבת צוות, הורה התקשר ודרש לשוחח עימך כאן ועכשיו. אם תיגשי לשוחח עימו יש סיכוי שלא יספיק הזמן לערוך את הישיבה.

 6. בניית תוכנית עבודה – כשם שגננת צריכה לבנות תוכנית עבודה לפני כל חג או נושא, עליך לבנות תוכנית עבודה כמנהלת גן ולשלבה בסדר היום שלך.

 7. בניית סדר יום – עליך לחלק את יום העבודה שלך שיכיל את שני התפקידים. לדוגמא:

7:00-8:00 – קבלת ההורים, תהליכי פיקוח ובקרה על הצוותים בקבלת ההורים והילדים. 8:00-13:00 – גננת. 13:00-15:00 – ישיבות צוות, פגישות עם הורים, ספקים, הנהלת חשבונות וכו'. 15:00-17:00 – פיקוח ובקרה על הצוותים על מנת לראות האם הצוות עובד בהתאם לגישת הגן. קבלת ההורים ושיחות עימם.

 1. חדר מנהלת – לשם ביצוע מטלותיך כמנהלת חשוב להקצות חדר בו תוכלי לנהל את הגן. לכתוב את החשבוניות, לדבר בשקט עם ספקים, להיפגש עם הורים, לשוחח עם צוותים ועוד.

 2. "יום לימודים ארוך" – עליך למלא את שני התפקידים בתוך מסגרת הגן הקיימת, דהיינו מ 7:00 עד 17:00.

 3. לא לקחת עבודה הביתה – ברגע שאת לוקחת את העבודה הביתה את לא פנויה לילדים שלך, וכך את עלולה לפגוע בתא המשפחתי שלך. את אומנם נמצאת לידם אך את לא פנויה להיות איתם.

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#מנהלתגן #תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך