Children's Toys

מאמרים

כך תקלטו עובדת חדשה לגנכם.


בחירת איש צוות לגן, קליטתו וניהולו במהלך השנה היא תורה בפני עצמה אני ממליצה לכם לנצל זמן פנוי, ולהכין חוברת הדרכה המתאימה לתפיסת העולם החינוכית שלכם.

מה תכיל חוברת ההדרכה ?

 1. חזון הגן הכולל את כל הערכים הבונים את תפיסת עולמכם ושאותם אתם מעוניינים להנחיל לילדי הגן. הערכים חייבים להיות מסודרים על פי סדר העדיפות שלכם ובסוף, במשפט אחד המתבסס על כל אותם הערכים, מהוא החזון שלכם בגן , כיצד הייתם רוצים לראות את ילדי הגן בעוד 20 שנה ?

 2. אני מאמין- מה הסיבה שבחרתי כל ערך וערך. השילוב בין החזון לאני מאמין יוצר תפיסת עולם מגובשת חינוכית שחייבת להתבטא בשגרת הגן.

 3. מדיניות הגן הכוללת את כל הכללים והחוקים בגן. חוקים בתוך הצוות, חוקים מול הילדים וחוקים מול ההורים. כל כלל וחוק חייב לכלול פירוט לגבי הרציונאל החינוכי העומד מאחוריו.

 4. סדר היום בגן במפורט, שהרי קיימת שגרה בגן וגם מאחוריה קיים רציונאל חינוכי שחייב לפרט. *עד כאן לומד העובד החדש את השפה בגן ואותה הוא חייב לקבל ולשנן בחוברת מסודרת, וכתובה בצורה ברורה ומעניינת.

 5. רשימה של שמות ילדי הגן השנה , גילם, כמה משפטים לגביהם ורצוי אף תמונות על מנת לקשר את העובד לילדי הגן וכבר בשלב זה לתת לו תחושת שייכות והיקשרות.

 6. פרוט על אנשי הצוות בגן והגדרת התפקיד של כל אחד מהם.

 7. הגדרת תפקיד מפורטת היטב של תפקידו של העובד החדש.

 8. מידע מקצועי חשוב שיכול לתרום למקצועיותו של העובד ( לדוגמא, מידע לגבי התפתחות הילד בהתאם לגילאי הגן ובהתאם לתפקידו של העובד) – המטרה היא להעביר לעובד מסר שהוא נתפס כאיש/ת חינוך מקצועי ומקצועיות והעשרה נדרשת ומצופה ממנו כל הזמן.

לסיכום

למעשה, חוברת ההדרכה יכולה להכיל עוד דברים נוספים ורבים בהתאם למה שכל מנהלת מצפה מעובדיה והיא חייבת גם להיות מאד מאורגנת ומעודכנת. את החוברת מומלץ למסור לעובד החדש כבר ביום הראשון לאחר ששוחחתם עימו ותאמתם עימו ציפיות. חשוב לעבור איתו על החוברת ולעשות זאת בצורה הנעימה והמקשרת ביותר.

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#ניהולגן #תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך