Children's Toys

מאמרים

לחץ לא מקדם רישום לגן, אז מה כן ?

תקופת הרישום לשנה הבאה בגני הילדים כבר כאן ועדיין לא "עומדים אצלך בתור"…זו בהחלט תחושה מלחיצה.

תקופה לא קצרה המלווה בחוסר וודאות: כמה ילדים ירשמו לגן?, האם בספטמבר גם התינוקיה תהיה מלאה?, מה אני אעשה אם לא יהיה רישום מלא לגן? האם אמשיך עם כל צוות המחנכות ? ההורים רוצים לחוש רוגע ושלווה. לא תמיד הם ידעו 'לשים את האצבע' על אותו 'דבר' שיגרום להם להרשם דווקא לגן שלך.

מה קורה שההורים נכנסים לגן ואת לחוצה ?

נניח שגם את לחוצה, ונניח שאת 'מתה' לסגור הרשמה כמה שיותר מהר. בזמן זה, הורה דופק בדלת ונכנס לגן, מרוב התרגשות וצפייה להרשמה את מתחילה לדבר בלי פסיק ובלי נקודה, מספרת, שואלת שאלות , מסבירה, מחייכת, קצת מזיעה, מציעה מים ומנסה לשדר שלווה.

מה ההורה עושה ?

בדיוק מה שאת עשית יום קודם כשהלכת לחפש בגדים לאירוע. מרוב לחץ ותחושת מחנק הוא עושה סיבוב פרסה ונס על נפשו. כנראה שלגן שלך הוא כבר לא יחזור 🙁

מה הדבר הנכון לעשות ?

חשבי איך היית רוצה שיתיחסו אליך כשאת נכנסת לאותה חנות בגדים. כפי שהיית רוצה שיתיחסו אליך , כך התיחסי להורה. בטח תרצי שיקשיבו לך, שיהיו סבלניים כלפייך, שישדרו בטחון ומקצועיות – הם יודעים להתאים את הבגדים עבורך ולא נותנים לך למדוד עשרות זוגות של מכנסים שאינם מתאימים לגזרתך, היית מצפה שיאמרו באמת איך הבגד מונח עליך, שיהיו אדיבים ובטח לא לחוצים ומלחיצים.

מה ההורה רוצה להרגיש שהוא נכנס לגן ?

בדיוק אותו דבר !!! גם הוא רוצה להכנס לגן רגוע עם אוירה נעימה וריח של בישולים, שיקשיבו לדבריו ויענו לשאלותיו, שיהיו אדיבים, שישדרו לו תחושת רוגע ובטחון – הגן שומר בראש ובראשונה על ביטחונם ושלומם של הילדים, שהצוות בגן חם ואוהב, שהוא יודע את מלאכתו המקצועית, שהוא קשוב לצרכי הילד וגם לצרכי ההורה (!) רגיש, סבלני, מכיל ועושה את עבודתו מתוך תחושה של שליחות ונאמנות לגישתו החינוכית.

מה אומרים, ומה לא אומרים ???

תני להורים לספר לך עליהם, על הילד, ומה הם מחפשים בגן. אם הם לא מנדבים מידע- שאלי אותם ! (אין הורה שלא אוהב לספר על הילד שלו) לאחר מכן, ספרי להם על הגן שלך. זכרי שלכולם יש חוגים, ארוחות חמות, ופקקים בשקעים. ספרי להם במה את מאמינה, ומה את מעניקה לילדים שאצלך בגן מידי יום.

שלכן, מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך