Children's Toys

מאמרים

מה צריך לבדוק בחיפוש אחר מטפלת מקצועית לגן הילדים ?

רבים מכירים את זה, העובדים בתחום, וכמובן- ההורים, הלקוחות של הגן. סיפרה לי אמא : "נקשרנו לגן, אנחנו אוהבים את הגננת , ומתכננים להישאר בגן הזה עד שנהיה חייבים לעבור לגן עירייה. אבל מה, הכמויות של העובדות שמתחלפות שם היא פשוט לא תתואר ! זה לא הוגן כלפי הילדים ולא הוגן כלפינו" . אז מה בעצם קורה פה ? ומה מנהלת הגן יכולה לעשות על מנת לתקן את המצב, או להימנע ממנו מראש ?

ראשית, חשוב מאוד לציין, שכבר הוכח באי אלו מחקרים שעובדים אינם הולכים לעבודה רק בשביל המשכורת. בעצם, מדובר בתהליך של 'שימור עובדים' , שכשמו כן הוא- תהליך. תהליך שכרוך בתהליכים לא מעטים נוספים, כמו של בנית מערכת יחסי אמון, כמו של הקנית תחושת שייכות והרמוניה כצוות העובד למטרה משותפת.

כמה נקודות על קצה המזלג :

  1. יש לבצע איתור וגיוס נכון. ההתאמה צריכה להיות ברמת הידע (ולאו דווקא השכלה) , האישיות, וההתאמה לצוות הקיים. כמו כן יש לבדוק התאמה גם לערכים שאת- מנהלת הגן/גננת רוצה להנחיל בגן הילדים.

  2. יש לבצע תהליכי קליטה של עובדת חדשה : הגדרת תפקיד, הכשרה מתאימה.

  3. שייכות והרתמות למטרה . את רוצה וצריכה שהעובדות שלך יחושו שייכות, יתחברו לערכים, יתחברו אלייך. כדי שזה יקרה יש לאפשר להן את כל הכלים על מנת להצליח בעבודתן. לשתף אותן, לאפשר להן לקבל החלטות במסגרת תפקידן, לאפשר להן להביע את דעתן – ולרצות לשמע את הדעה שלהן…

  4. רצוי ומומלץ לקיים ישיבות צוות (כן! ישיבות צוות בגן!) לפי זמן שהוגדר מראש (למשל, אחת לשבוע בימי שני..) למטרות כגון פתרון קונפליקטים,הדרכה,סיעור מוחין,תיאום ציפיות, התיעצות, וליצירת תרבות דיאלוגית של שיתוף.

  5. אווירה טובה. דאגי שתיהיה אווירה טובה – וזה מתחיל בך. חיוך, מילה טובה, בחרי כל יום לראות את החיובי בעשייה המשותפת שלכן.

כיצד מנהלים צוות בגן ילדים ? איך מגיעים למצב של תחלופה מינימלית, מה שיקדם את הגן שלך למקום טוב יותר?

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#ניהולגן #תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

כיצד ניתן לגשר על הפערים בתפיסות הצוות

גננת דתייה בגן חילוני, צימחונית בגן של אוכלי בשר..כיצד ניתן לגשר על הפערים בתפיסות? במהלך השנים התאפשר לי לפגוש אנשים רבים עם תפיסות עולם ואורח חיים שונים האחד מהשני, שונים במעט ושונים עד רמות קיצניות

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך