Children's Toys

מאמרים

נחיתה רכה

נחיתה רכה בגן הילדים, היא אחת ממשאלות הלב, המבוקשות ביותר מצד ההורים, לקראת שנת הלימודים החדשה. אז איך מכינים אותם לצניחה המושלמת? מיד תדעו

מאת: לימור גריף נענע 10

ברגע הפרידה מן הילד בגן, יש לומר לו כי בסוף היום אמא או אבא יבואו לאסוף אותו מן הגן, עם הדגש על סוף היום. בגני הילדים מתקיים סדר יום קבוע, כאשר בסופו, מתקיימת ישיבה מרוכזת עם שאר חברי הגן, פרידה מן היום שעבר, וסיכום המסייע לילד מן מבחינה רגשית וחברתית. מיכל הרפז, "אל תשקרו לילדכם, בקשו מן הגננות שלא לומר לילד, "עוד מעט אמא תגיע". ילד לא מבין את פירוש המונח, "עוד מעט", ויכול להיווצר מצב, בו הילד ימתין שעות רבות להגעת הוריו שיאספוהו מן הגן". מיכל מסבירה, כי ברגע שהילד עסוק בתהייה, מתי יגיעו הוריו, הוא לא יוכל להתפנות רגשית על מנת להשתלב בגן החדש, להכיר את הגננות, ואת חברת הילדים החדשה.

חברים לגן ומחוצה לו

ברוב ימות השבוע, וכמעט בכל אחר צהריים, יוצאים ההורים עם ילדיהם אל הגינות הציבוריות, החוגים והפעילויות, אשר עשויים להעביר את זמנם של הילדים עד לארוחת הערב והמקלחת המיוחלת. זפרני מציעה להורים היוצאים לפעילות משותפת עם ילדיהם, להפגיש אותם עם חברים מן הגן, מתוך חשיבה כי מוכרות, עשויה להפחית מהלחץ.

חפץ מעבר

כמעט לכל ילד יש חפץ כזה, חפץ מעבר. זפרני, "בחרו יחד עם ילדכם חפץ מעבר, צעצוע, בגד או תמונה, שהילד יוכל לקחת מהבית לגן, וכשיתגעגע יוכל להרגיש אותו לצידו". כמו כן ממליצה זפרני להלביש את הילד בגדים חגיגיים לקראת יום הגן הראשון, על מנת לסמן עבורו כי אירוע מיוחד יתרחש, והשהייה בגן הילדים, מקורה בפעילות כייפית ומעניינת.

תקופה של שינויים

עצם הכניסה לגן הילדים, היא שינוי גדול עבור הילד, וכמובן גם עבור ההורה. לכן מומלץ שלא להוסיף לחווית הכניסה לגן, שינויים נוספים כמו גמילות למיניהן, שינוי חדר, מעבר דירה וכו'. ספרו לצוות הגננות על ההרגלים המיוחדים של הילד. מאכלים שהוא אוהב, דרכי התנהגות, כיצד הוא אוהב לישון, הרגלי עשיית צרכים וכו'. פירוט מסוג זה מכבד את הטקסים אותם מקיים הילד כדרך הרגל, ויזרז את ההיכרות בין הילד לגננת.

לי קשה יותר

היום הראשון בגן, הוא ללא כל ספק חוויה חדשה לכם ולילדכם. ההמלצות הן לזרום עם הילד, להקשיב לו, לשאול אותו על הנעשה בגן ולדבר איתו הרבה. כמו כן רצוי להזכיר בפניו את שמות הגננות והגן ולדבר עליהם בחיוב. זפרני מציעה להורים שלא לדבר על החששות שלהם בפני הילד. "הילד מבין. הורה שלוקח את הילד בבטחה לגן, מעביר לו מסר של שקט נפשי". יתרה מכך, חשוב שנסית רגע אחד את תשומת הלב מהחששות הפוקדים אותנו, וננתב את האנרגיות, לקליטת המסרים שהילד עשוי להעביר לנו עם כניסתו לגן.

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קשיים בהסתגלות

עברנו את הבוקר הראשון, השני והשלישי. וישנם כאלו שהחלו בהסתגלות כבר לפני חמישה ימים. ותמיד, בכל גן, יהיה את הילד הזה, שיבכה ויצרח עד כלות נשמתו, לא ישתף פעולה, שום דבר לא ירצה אותו, וכנראה שיהיה "על

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך