Children's Toys

מאמרים

נשיכות בגן הילדים הן לא אלימות !!!

נשיכות בגן הילדים הן לא אלימות !

הפעוט בגן השאיר שוב סימן "שעון" על הלחי של אחד מהחברים ואתן חסרות אונים ?מדובר בהתנהגות אופיינית לילדים סביב גיל שנתיים, המבטאים את רגשותיהם וצרכיהם דרך הפה.

"לא מבדילות בין סוגי נשיכות"

כל שעליך לעשות הוא לזהות מה הסיבה שהילד נשך, האם הוא נשך כי הוא למד בבית להפגין אהבה באמצעות נשיכה חזקה? או אולי הוא נשך כי הוא 'רב' עם חברו על הכף והדלי, והדרך היחידה בעיניו להשיג את מבוקשו היתה להפגין עצמה, להיות החזק והשולט? או "לא עלינו" הוא נשך על מנת לשחרר כעס עמוק שהצטבר ועצם הנשיכה גרמה לרגיעה ?

מה הדבר הנכון לעשות ?

כל מה שעליך לעשות הוא לאתר את את "בעיית השורש", את בטח כבר יודעת כי לכל בעיה יש את הפתרון שלה. לכן, חשוב לעקוב אחר התנהגות הילד ולזהות מה הסיבה לנשיכה ובהתאם לתת מענה.

עם צוות הגן

ככל שצוות הגן יעבוד תוך שיתוף פעולה להפחתת הנשיכות בגן, זה יסייע לשים קץ לתופעה. לכן חשוב לקבוע זמן בו תדריכי את הצוות באופן מסודר ומאורגן מה הסיבה לנשיכות וכיצד יש לטפל בנושא. כך כולן תירתמנה מתוך הבנה של בעיה ופתרון ולא מתוך מקום של תסכול – שיועבר לילד הנושך אך לבטח לא יפתור את הבעיה.

עם הורי הגן

בנוסף רצוי מאד שתשתפי את ההורים של הילד הנושך, מה להערכתך הסיבה לנשיכה ומהי תוכנית העבודה של הגן. כשההורה יבין שהגן פועל באופן מקצועי מסודר ומאורגן, הוא ירגיש בטחון וודאות.                                                  חשוב מאד, למרות הקושי הגדול שלך ושל צוות הגן אל מול הנשיכות, לדבר אל ההורה בעובדות, ללא רגשות שליליים. ההורה לא צריך לספוג את הרגשות השלילים של הגן אלא להיפך, הגן הוא "המבוגר האחראי" ולכן שצריך להכיל את ההורה בקשייו.

באמצעות שיתוף הפעולה בין הגן וההורה, ניתן יהיה להגיע לתוצאות חינוכיות – הנשיכות יפסקו. התוצאות יקלו על הילד, צוות הגן וההורים, תוצאות שיובילו את הגן לשיפור מערכת היחסים עם ההורים והעצמה האישית שלך כגננת בגן המובילה פתרון בעיות בביטחון ואמונה בדרכך החינוכית ובהצלחתך.

עכשיו את

איזה טיפים את יכולה לחלוק עם הקוראות מניסיונך התמודדות עם בעית הנשיכה בגן הילדים ? אנא, שתפי אותנו בתגובות, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח ביחד.

ומה עכשיו?

אהבת ? מוזמנת לשתף את המאמר עם גננות ומטפלות.

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך