Children's Toys

מאמרים

עיכובים התפתחותיים

כל הורה, באשר הוא, רוצה את הטוב ביותר עבור הילד שלו. עושה את הכל כדי שיהיה לו קל בחיים. אך יש לא מעט מקרים, שהשליטה של ההורים על הדברים אינה מוחלטת. כאשר הורה מתבשר שיש לילד שלו עיכוב התפתחותי, או כל בעיה אחרת, ראשית כל – חרב עליו עולמו. ההתמודדות עם ההכרה שיש לילד שלך בעיה, דומה לתהליך של אבל. התגובה לדבריה של הגננת יכולה להיות התכחשות/התלהמות/כעס ועוד.

אי לכך – את הגננת ה'נושאת' את הבשורה, חשוב שיובילו מספר דברים : – הכרת כל העובדות על בוריין – אם ילד איננו מתפתח כמו מרבית הילדים האחרים בגן, אין זה אומר שיש לו עיכוב התפתחותי. חשוב להכיר את הנורמות ההתפתחותיות לעומק, להכיר את הילד לעומק על מבנה אישיותו והשפעות בסביבתו, להכיר את הסממנים המעידים על עיכוב התפתחותי ולהשתמש בכלים מקצועיים להתייחסות לנושא כגון תצפיות מכוונות, רישומים ותיעודים.

חשוב שלא לאבחן את הילד ולא להגיש להורה "שורות תחתונות" המוצגות ע"י הגדרות מבהילות של רופאים ופסיכולוגים ("לילד שלך יש בעיה בוויסות חושי/גמישות יתר/הפרעת קשב") . חשוב לשקף להורה את העובדות שאספתן בשטח. אין לנקוב במושגים מקצועיים והגדרות

– על אף הפחד שחשה הגננת, חובתה הראשונית היא להיות ערנית להתפתחות וצרכי הילד ולדווח – להוריו. מקצועיות לצד אמפטיה והכלה יסייעו לה להעביר את המידע בצורה שקופה, ברורה, במקום ובזמן המתאים לכך ומצד שני לא לקבל את תגובות ההורה באופן אישי אלה להבין את חווית "ניפוץ הפנטזיה" שהוא חש והתגוננותו מפני הפחד הגדול .

מעקב שוטף : גם לאחר קיום שיחה עם ההורים יש להמשיך לעקוב ולדווח להורים על התקדמותו של הילד. תמיד להראות להם גם את נקודות האור :"הוא אמנם מסרב לשחק בחול אך היום הוא צבע בצבעי ידיים.

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

פוסטים אחרונים

הצג הכול

לילד שלי יש בעיה

מתוך "נענע 10 אמא" קורה שהגננת מזמנת אתכם לשיחה, היא טוענת שהילד שלכם שונה, הוא לא מתנהג כמו שאר ילדי הגן, לא אוהב לגעת בגואש, לא רוצה לשחק בחול, הוא לא זוכר יותר מדי על מה דיברנו אתמול, יש לו לדבריה

ויסות חושי בגיל הרך – רשימת סימפטומים וליקויים

מטרת הרשימה היא לעזור להורים ואנשי מקצוע אשר מתקשרים עם ילדים, להיות מודעים לסימנים מסוימים של ליקוי סנסורי. אין להשתמש ברשימה כקריטריון אבחנתי מוחלט כדי לקבוע אם לילד יש קשיי ויסות חושי! אלא ככלי לימ

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך