Children's Toys

מאמרים

שאלות בבחירת גננת מעולה לגן הילדים

יש לנו פנטזיה , שתהיה לנו בגן גננת מעולה, שתהיה מקצועית בעבודתה עם הילדים , שתהיה שרותית מול ההורים שתהיה נאמנה למנהלת הגן ושתצליח בקלות ובפשטות לעבוד תוך שיתוף פעולה עם צוות הגן ולהוביל את הגן להצלחה. אם כך. מה השאלות שעלינו לשאול על מנת למצוא את הגננת האלוהית לגן שלנו ?

ראיון עבודה לתפקיד גננת

מטרה – הצגת הפרטים הכללים והטכניים ובדיקה של התאמה מבחינת דרישות הבסיס מראיין – מנהלת הגן מציגה אותה ונותנת פירוט על הגן (כמה זמן הגן קיים, המניעים להקמתו, שעות הפעילות בו, מספר ילדים, גילאים, מספר אנשי צוות ותיאור המשרה המבוקשת – היקף משרה). מטרה – לתת למרואיינת להשתחרר ולדבר על עצמה (שיחת חימום ..) שאלת מלל חופשי – ספרי לי קצת על עצמך ( לא רק על ניסיון והשכלה, אלה באופן כללי, מהיכן באה, מצב משפחתי, מה היא אוהבת לעשות וכו').

מטרה – בדיקת השכלה בתחום, ניסיון תעסוקתי ומקצועיות

1. מעבר מוקפד על הפרטים בקורות החיים – בהתייחסות להשכלה שלה בתחום והניסיון התעסוקתי שלה על מנת להבין את הסיבות למעברים בין עבודות (בדיקת יציבות במקום עבודה) ולחדד את המידע . 2. שאלה – ספרי לי מה עשית בכל אחת מהעבודות הקודמות – מה היה הסדר יום שלך במקומות הקודמים?(ניסיון) 3. כיצד לדעתך עליך להיערך לקראת בניה של נושא לימודי חדש ? 4. תארי לי מסיבת חנוכה מוצלחת בגן והסבירי ואיך לדעתך היא צריכה לענות לצרכי הילדים וההורים ? 5. מה לדעתך מטרתן של הצירות בגן ? איך את ממשת מטרות אילו הלכה למעשה בגו הילדים ? 6. מה הן לדעתך המטרות של פעילות בחצר הגן וכיצד עליך כגננת להפיק מהילד את המקסימום בכל פעילות ופעילות ? 7. תתארי לי מפגש בוקר על מטרותיו, מהלכיו . 8. מעבר להזנת הילד, מה עוד ניתן ללמד את הילד בזמן הארוחות ? 9. כיצד את מתמודדת במצבי לחץ, לדוגמא מצב בו ילד נפגע וצריך לפנותו ? 10. כיצד את נוהגת כאשר אחד הילדים בוכה? 11. כשאת רואה כי לילד יש קושי התפתחותי כלשהו, מהו המענה המקצועי שאת בוחרת לתת ? 12. על מנת להעשיר את עולמך המקצועי והאישי לעיתים בעבודתך כגננתך יוצע לך ללכת וללמוד בשעות אחר הצהריים, לפעמים גם ייתכן צורך לבצע פגישת צוות או אסיפות הורים בערב , מה דעתך?

מטרה – מניעים אישיים לעבודה בתחום ואני מאמין

13. מה הסיבה שאת רוצה להיות גננת בגן ילדים מגיל 0-3 ? 14. מה לדעתך ההיבטים המהנים והמתגמלים בעבודה כגננת ומה הצדדים הקשים בעבודה זו, איך תתמודדי עם היבטים אילו ? 15. מה היית מעדיפה, עבודה עם ילדים בוגרים יותר או פעוטות ולמה ? 16. מהו הערכים המרכזיים בהם את מאמינה ? וכיצד ניתן לחנך לערכים אלו בגן ? 17. מה התפיסה שלך לגבי אופן החינוך של הילדים ? 18. איך היית רוצה לראות את הילדים מהגן כאנשים בוגרים ? 19. צייני כמה תכונות אופי שאת חושבת שיתרמו לביצוע תפקידך בגן וכמה תכונות שיקשו על ביצוע תפקידך כגננת?

מטרה – בדיקת הבנת תפקיד הגננת בגן ומידת חשיבותו

20. מה הם לדעתך תפקידי הגננת בגן ? 21. מה הציפיות שלך מהתפקיד כגננת בגן שלי ? 22. מה ההבדל בין גן לילדים מגיל 0-3 ללא גננת ועם גננת ? 23. מה את צריכה בשביל להצליח כגננת רגשית ומקצועית (סביבת עבודה, צרכים אישיים, ידע,כלים מקצועיים,תקציבים ועוד..)

מטרה – בהירות תפקידית בגן ויכולת עבודה בצוות

24. מה הן לדעתך תפקידיה של המטפלת ? 25. מה הן ציפיותיך מטפלת בגן זה ? 26. כיצד תגיבי אם המטפלת תציע להוסיף/ להוריד/ לשנות תכנים בתוכנית הלימודים ? 27. כיצד תפתרי חילוקי דעות בינך לבין המטפלת לגבי דרך חינוכית מסוימת (לדוגמא:שני ילדים רבים על צעצוע בחצר, המטפלת דוגלת בלקחת את הצעצוע משניהם והגננת דוגלת בלהביא צעצוע נוסף ולתת לכל אחד צעצוע ) 28. כיצד את חושבת שישפיע על הרגשתך וביצוע תפקידך באם המטפלת תחוש שחוקה או מתוסכלת? 29. כיצד את יכולה לתרום על מנת לדאוג לעבודת צוות יעילה ומהנה ? 30. מה הם לדעתך תפקידיה של מנהלת הגן ? 31. מה ההבדל בין תפקידי המנהלת לתפקידי הגננת ? 32. מה הן ציפיותיך ממנהלת הגן ?

33. מהי לדעתך צריכה להיות מידת המעורבות של מנהלת הגן בתכנית הלימודים ?

מטרה – יכולת עבודה עם הורים

34. מה תפקידו של ההורה בגן הילדים ? 35. מה הם תפקידיך כגננת מול ההורים ? 36. אילו מסרים, עדכונים ומידע גננת צריכה להעביר להורים ? 37. כיצד תתמודדי עם הסיטואציות הבאות :

  1. הורה המתלונן שהגננת לא עובדת עם ילדו על פיתוח השפה כפי שהיא עובדת עם שאר הילדים בגן ?

  2. הורה המבקש דיווח יום יומי לגבי פעילות ילדו במפגשים והתקדמותו ומה דעתך על כך ?

  3. הורה המתלונן על כך שילדו בין השנתיים אינו נרדם בלילה ומבקש שלא ייתנו לו לישון בצהרים

  4. הורה הטוען שהיצירות שהילד מביא הביתה אינן מראות על התקדמות מספקת

38. באיזה אופן את יכולה לתרום לשיווק ולמוניטין של הגן ?

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#מנהלתגן #תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך