Children's Toys

מאמרים

שיקולים בבחירת צוות מעולה לגן הילדים

לראיון העבודה חשיבות גדולה ביותר בתהליך גיוס איש צוות חדש. חשוב לבחור במועמדות המתאימות לגן – לאופיו,לערכיו,לאווירה ולדרכי החינוך שבו, יש להקפיד לבדוק בראיון העבודה את המימד האישיותי לא פחות מהמימד המקצועי. הרי אנחנו עשויים להעסיק את העובדת על סמך התעודות ולפטר על סמך האישיות. לכן יש בראיון העבודה לבדוק אישיות המועומדת לא פחות מהיכולות מהקצועיות שלה. כלומר יש לשים לב עד כמה באמת היא אוהבת את עבודתה או רק אומרת שהיא אוהבת עד כמה החינוך הוא בנשמתה , עד כמה היא נאמנה למקום עבודתה ועוד…

הכנה לראיון עבודה

כדי להגדיל את הסיכוי לגייס את המטפלות והגננות הטובות ביותר, חשוב להתכונן כראוי לראיון. יש לזכור שלראיון העבודה מטרה כפולה והוא נועד לספק מידע בשני כיוונים: למנהל/ת – לקבל את מירב המידע על המועמדות, שיאפשר להעריך את יכולתם לבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר, ולמועמדת – לקבל מידע שיאפשר להן להעריך את מידת ההתאמה מבחינתן למשרה ולגן.

תאור תפקיד ודרישותיו

וודאי שברשותך תאור ודרישות עדכניים של התפקיד המוצע (הגדרת התפקיד, מטלות במסגרת התפקיד ותחומי אחריות).  קבעי את פרופיל המועמד המתאים ביותר לתפקיד. ערכי רשימה של הניסיון, המיומנויות, הידע והכישורים הנדרשים לביצוע המשרה. כמו יצירתיות, מוטיבציה, יכולת בעבודת צוות וכו',

בחירת קורות חיים רלווטים לתפקיד

סקרו וסננו קורות חיים שעומדים בדרישות העיסוק. תוכלו לבצע סינון נוסף על-ידי ראיון בטלפון. לפני הראיון האישי, קראו בעיון את קורות החיים של המועמדות והמכתבים הנלווים, אם יש, מהם תוכלו להתרשם כיצד המועמדות מציגות את עצמן, האם הם עונים לדרישות המשרה והגן ואולי אף לקבל מידע חשוב נוסף, שאינו מופיע במסמכי קורות החיים שלהם. רישמו לעצמכם שאלות שתרצו לשאול או סמנו נושאים שתרצו להעמיק בהם בראיון.

הכנת שאלות לראיון העבודה

מומלץ להכין רשימת שאלות רלוונטיות לתפקיד, אותן תשאלו בכל הראיונות לאותו התפקיד, דבר שיאפשר לכם מצד אחד, לקבל את המידע החשוב לכם מהמועמדות ומצד שני, לאפשר השוואה בין המועמדות באופן שיטתי יותר ועל-פי קריטריונים זהים. במידת הצורך, תוכלו לשאול בעת הראיון שאלות המשך או הבהרות. אם נוכחים בראיון יותר ממראיין אחד, חשוב שיהיה תיאום בינכם לגבי סוגי שאלות שתשאלו, כדי להימנע מבלבול וחזרות.

שאלות שחשוב לשאול בראיון

הכינו שאלות פתוחות, ובעיקר שאלות התנהגותיות, הדורשות יותר מתשובות כמו "כן" ו"לא" ומאפשרות למועמדות לספק עובדות ומידע עשיר יותר, לתאר פעילותם והתנהגותם במצבים מגוונים ולהביע דעות. שאלות אלו יאפשרו לכם להעריך כיצד יגיבו המועמדות או יתמודדו מול מצבים דומים לאלו שיהיו במסגרת תפקידם בעבודה. הקפידו לשאול שאלה אחת בכל פעם והימנעו משאלות מנחות כלומר, שאלות שמכוונות את המרואיינים לתשובה שאתם רוצים או מצפים לשמוע. כמו כן, הכינו שאלות לבדיקת הידע המקצועי שלהם – שאלות טכניות. במידת הצורך, בקשו שיענו על מבחן מעשי (פירוט נוסף בנושא זה בהמשך).

הכנת סביבת ראיון

סביבת הראיון – מומלץ לקיים את הראיון במרחב פרטי ושקט ולא במרחב עבודה פתוח. וודאו שלא יפריעו לכם במהלך הראיון. הציעו למועמדות שתייה בזמן ההמתנה. חשוב לתת למועומדת תחושה נינוחה בה היא תוכל להציג את עצמה בצורה מייטיבית.

כמה זמן נכון לקיים ראיון עבודה ?

הקציבו זמן הולם לראיון, כאשר ארגנתם את סדר יומכם בהתאם. תכננו פרק זמן של 30-90 דקות לכל ראיון, תלוי הראיון לטובת משרה של גננת או מטפלת. הקפידו לשמור על מרווחים בין ראיון לראיון, לפרק זמן שיאפשר לכם לרשום לעצמכם הערות ומחשבות על המרואיין היוצא ולהתכונן למועמדות הבאים.

לסיכום

לבחור אשת צוות טובה ונאמנה מצריך ניסיון וידע רחב. אפ לא הצלחת הסיקי מסקנות ולמדי במה טעית , כך תוכלי למנוע בחירת לא מדויקת לפעם הבאה.

שלך, מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#מנהלתגן #תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

כיצד ניתן לגשר על הפערים בתפיסות הצוות

גננת דתייה בגן חילוני, צימחונית בגן של אוכלי בשר..כיצד ניתן לגשר על הפערים בתפיסות? במהלך השנים התאפשר לי לפגוש אנשים רבים עם תפיסות עולם ואורח חיים שונים האחד מהשני, שונים במעט ושונים עד רמות קיצניות

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך