Children's Toys

מאמרים

תכנית להכנת הילדים לקראת חזרה לשגרה

אפשר כבר להריח את סופה של חופשת הקיץ, קניות אין סופיות של ציוד לבית הספר, ילקוטים ממותגים לקטנטנים, אספות הורים והמון לחץ כי הסוף קרב ועימו התחלה חדשה. ומה עושים? כיצד מחזירים את הילדים לשגרה אחרי שנרדמו בחצות והתעוררו עם ארוחת הצהריים ? אז לפניכם תכנית קצרה להכנת הילדים לקראת חזרה לשגרה :

שבועיים לפני תחילת שנת הלימודים החדשה, רצוי לשוחח עם הילדים על תחילתה של השנה, על החששות, ההתרגשות, החידושים ולמעשה לחשוף ולהכין אותם לכל העתיד לבוא עם תחילת השנה.

ניתן להקריא ספרים בנושא חזרה לגן ולבית הספר, ספרים המיועדים לעולים לכיתה א' ולאפשר להם לעבד את רגשותיהם דרך הדמויות שבספר. טיילו איתם אל הגן וביה"ס, הזכירו וספרו שזוהי הדרך שבקרוב נעשה מידי בוקר, זוהי הכניסה, החצר, הכיתות וכדומה. הכינו יחד עם הילד את החדר והציוד כדי שיתאים לצרכים החדשים שמזמנת השנה. סדרו ומיינו את המשחקים. מומלץ לארוז משחקים וציוד שהילד כבר לא ישתמש בהם בשנה החדשה שהרי הוא התבגר וגדל בשנה וביחד לשלוח לתרומות. פנו מקום לציוד החדש וסדרו את החלל כדי שיהיה מזמין ללמידה ועשייה חדשה. דברו עם הילד על סדר היום החדש הכולל התארגנות בבוקר, פעילות אחרי הגן/בה"ס ( כגון מסגרת צהרון/בית וכו'), פעילות אחה"צ והתארגנות לשעת השינה בערב. מומלץ לתלות לוח עם תמונות המייצגות את סדר היום (אפשר לצייר, לגזור ולצבוע תמונות המייצגות את הפעולות וסדרן). שבוע לפני תחילת שנת הלימודים, מומלץ מאד להתחיל לתרגל ולהתרגל באופן הדרגתי לחלקים בתוך סדר היום החדש לדוגמא : חזרה לסדר ההתארגנות בערב ושעת השכבה בשעה 20:30 . אחר כך, לתרגל את סדר ההתארגנות בבוקר. למעשה, בשבוע זה חיזרו כמה שיותר להרגלים המייצגים את סדר היום הנדרש למהלך השנה ומזערו את החוויות והאירועים השוברים את השגרה כגון טיולים ארוכים ולילות לבנים. יום לפני תחילת הלימודים ספרו כמה נפלא יהיה במסגרת החדשה, חברים וחוויות חדשות והפגינו המון אמונה, ביטחון ואופטימיות ביכולתו של ילדכם להסתגל, ליהנות ולהצליח בשנה החדשה. דאגו לשינה טובה עם מס' השעות הנדרש על פי גילו של הילד וארוחת בוקר מזינה לפני יריית הפתיחה .

והכי חשוב, היו חיוביים מלאי ביטחון ולא מלאי חרדות, דאגו להכיל את הילד על כל עוצמת החוויה ואל תאלצו אותו בעל כורחו להכיל את החרדות שלכם .

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תודה לך גננת יקרה

סופה של שנת הלימודים הגיע, בחלק מהגנים כבר נערכו מסיבות הסיום ובחלקם עדיין לא. נראה כי סוף השנה הוא זמן טוב לסגירת מעגלים והתייחסות לכל אשר היה בשנה שעברה. מידי שנה, לכל מסיבת סיום, נערכים ההורים הרשו

הורים, כיצד תסבירו לילדיכם שכסף אינו גדל על העצים?

החופש הגדול ידוע גם כ'מסחטת כספים' רצינית עבור ההורים. רק הבוקר שמעתי בתכנית רדיו פופולרית עד כמה "זה יקר לגדל ילדים" , אמירה שאפשר להניח שאנשים רבים מסכימים עמה . וודאי כל הורה חווה את זה : בילוי עם

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך