Children's Toys

מאמרים

תנו להם להשתעמם!

החופש הגדול בעיצומו.הקייטנות כבר לקראת סיום, ה"מצב" (הבטחוני) מאפשר בשלב זה לטייל בטבע ולהנות מאטרקציות מיוחדות לילדים לימי החופש , הורים רבים לוקחים חופש מהעבודה בכדי להיות עם הילדים, ומומלץ לראות בזמן הזה הזדמנות משמחת לזמן איכות משפחתי. החופש מתוכנן בקפידה : עם או בלי חופשה באילת או בחו"ל : ביום ראשון – תערוכה, ביום שני- ים, ביום שלישי – בריכה … להישאר בבית ?! לא בא בחשבון . צריך להספיק , כמה שיותר. אפשר להניח שרבים מכירים את זה. ואז, מגיע הרגע הזה, שלאחר יום עמוס בפעילויות רבות , זאטוטינו הרכים מגיחים בשיא האנרגיות ושואלים "אז מה עושים עכשיו אמא?!?!?"

אז מה קרה פה בעצם ? ….

מדוע נדמה לעיתים שחלק ניכר מהילדים אינם מסוגלים להעסיק את עצמם ? אינם מסוגלים לשבת כמה רגעים מבלי לעסוק במשהו ? נדמה שהתשובה לכך מובנת מאליה. אנחנו אלו שמרגילים אותם להיות עסוקים בכל רגע נתון, במהלך השנה, בחופשים ארוכים או קצרים, אנו מרגילים אותם לפעילויות אינסופיות. וכאשר מגיע הרגע לעצור, הם פשוט לא יודעים מה לעשות. הגדולים יותר, לעיתים כבר בגיל 4-5 כבר יתחילו להתלונן "משעמם לי".

זה אחד מהסממנים של השנים האחרונות : הורות מעורבת, הורות נוכחת. הבעיה היא , שלפעמים לוקחים את זה למקומות הלא נכונים . אנחנו מפחדים שאם לא ננצל כל רגע נתון לפתח/ ללמד/להראות/להסביר…. הילד שלנו חס וחלילה עלול 'להשאר מאחור'.

וזה המקום לומר: תנו להם גם "להשתעמם" . כאשר תיהיה להם הזדמנות 'להיות לבד' , הם ימצאו את המשחקים הישנים ששכחו, הם יחשבו, ידמיינו, וילמדו להעסיק את עצמם , בעצמם. זו יכולת חשובה שתשרת אותם בהמשך החיים, שתסייע להם ליצור מערכות יחסים בריאות וחיוביות, וזו החובה שלנו כהורים להעניק להם את היכולת הזו, כבר מינקותם .

חופשה נעימה ובטוחה!

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תודה לך גננת יקרה

סופה של שנת הלימודים הגיע, בחלק מהגנים כבר נערכו מסיבות הסיום ובחלקם עדיין לא. נראה כי סוף השנה הוא זמן טוב לסגירת מעגלים והתייחסות לכל אשר היה בשנה שעברה. מידי שנה, לכל מסיבת סיום, נערכים ההורים הרשו

הורים, כיצד תסבירו לילדיכם שכסף אינו גדל על העצים?

החופש הגדול ידוע גם כ'מסחטת כספים' רצינית עבור ההורים. רק הבוקר שמעתי בתכנית רדיו פופולרית עד כמה "זה יקר לגדל ילדים" , אמירה שאפשר להניח שאנשים רבים מסכימים עמה . וודאי כל הורה חווה את זה : בילוי עם

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך