Children's Toys

מאמרים

תקופת רישום- טיפ #2

מטריף אותי שהורים רוצים לראות את הגן דווקא בשעה 12:00 !  הם לא יודעים שהילדים רעבים ועייפים בשעה הזאת?  הם לא יודעים שאנחנו עסוקות ולא יכולות להתפנות לשאלותיהם הרבות? הם לא חושבים לתאם פגישה בצורה מסודרת? … אז זהו שלא. בטח ובטח הורים לילד ראשון, לא יודעים מה קורה בגן, הרי פעם האחרונה שהם היו בגן היה כשהם היו ילדים. צוות הגן יכול להיטרף מזה. מבחינתו ההורה פשוט סוציומט, הוא חושב רק על עצמו בלבד וממש לא אכפת לו שעכשיו זה זמן לחוץ בגן, ולא אכפת לו שהילדים בגן רעבים ולא אכפת לו שהילדים כבר רוצים ללכת לישון , ולא אכפת לו…..בפועל קיים פער עצום בין איך שההורים רואים את הנעשה בגן לבין מה שבאמת קורה בגן. פער זה יוצר קונפליקטים רבים בין איך שההורים מפרשים מצבים בגן ובין איך שהגן מפרש את אותו מצב.

הפתרון כל שעליכן לעשות, הוא לגשר על הפער בין הצפייה של ההורה כאשר הוא מגיע לבדוק גן חדש לבין הציפיה שלכן 'שיבינו אתכן', 'שיבינו את המצב בשעה 12.00 בגן' וגם שיעשו מה שצריך לעשות…אחרי שהם יבינו.

איך ? עליכן לקבל החלטה באילו שעות אתן פנויות להורים ובאילו לא ולשתף את ההורים שמגיעים לראות את הגן בהחלטה. מידע זה יתן להורה תחושת וודאות שזהו גן רציני שיודע מה הוא עושה ומתי.

תחושת הוודאות תיתן להורה תחושה של בטחון>>>תחושת הבטחון תיתן להורה תחושה של רוגע ושלווה: זהו גן רציני שניתן לסמוך עליו.

תחושת רוגע ושלווה תוביל את ההורים לתוצאה הסופית- רישום לגן.

לכן בכניסה לגן יש לתלות שלט המידע את ההורים בהחלטתכם. לדוגמא:

אמא / אבא יקרים!

אנו יודעות שחשוב לך מאד לראות את הגן, ומאוד שמחות שבאת! בין השעות 12:00-13:00, הילדים בגן עייפים ורעבים ולכן נוכחות של אנשים זרים עשויה להפריע להם. אודה לך אם תוכלי לשלוח לי הודעה לנייד לטלפון 050-9999999 על מנת שנתאם מועד מתאים לביקור, ומבטיחה שאחזור אליך במהלך היום. תודה על ההבנה בהערכה רבה שירה והצוות

עכשיו את ! ספרי לנו מהן החוויות שלך מתקופת הרישום שהחלה ומאלו שקדמו לה. בוודאי יש לך הרבה מה לחלוק עמנו ועם מחנכות רבות אחרות.

ומה עכשיו ? בחודש הקרוב נמשיך ונפרסם סדרת טיפים בנושא, עקבי אחרינו בדף הפייסבוק שלנו !

אהבת ? שתפי את החברות.

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

#תעודתגננת

פוסטים אחרונים

הצג הכול

קליטת עובדת חדשה לגן הילדים

לא פעם פנו אלי ליעוץ מנהלות גן מתוסכלות עקב קושי בהתמודדות עם עובדות הצוות החינוכי. בבחינת הדברים לאחור, נראה כי שוב ושוב אותם מקורות לקונפליקטים עולים על פני השטח, בגנים שונים, אצל מנהלות שונות . אחד

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך