Children's Toys

מאמרים

10 שאלות- מה הסיכוי שגם אתם תשכחו את הילד ברכב

שאלון עצמי

 1. האם שעת ההשכבה של הילדים מלווה בגערות "שילכו כבר לישון !!!", בכעסים כשהילד קם מהמיטה ומגיע לסלון ומסתיים בוויתורים כגון "תדליק לו עוד טלוויזיה", "שכבר יישן במיטה שלנו", "תנדנד אותו עד שיירדם", "אולי נצא אתו לסיבוב באוטו אפילו ש 1:00 בלילה" ?

 2. האם שעת המקלחת מרגישה לכם כמו "תיק" שצריך "לתקתק" ולסיים ?

 3. האם אתם חשים עייפות כבדה הנובעת מחוסר שינה כי התינוק או הילד מרבה לקום בלילה ומסרב להירדם ?

 4. האם העייפות התפוגגה כשהייתם בעבודה אך חזרה והתגברה עם הגעתכם הביתה לילדים ?

 5. האם ההתארגנות בבוקר מלווה בצעקות, באיומים, בחיפוש אחר דברים שנעלמו ובלחץ לצאת בזמן כדי לא לאחר לגנים, לביה"ס ולעבודה ?

 6. האם את מאחרת לעבודה בבוקר יותר מ 6 פעמים בחודש ?

 7. האם התזונה שלך איננה מאוזנת ואת מרבה לאכול פחממות וסוכרים או לחילופין חוטפת כמה ביסים ושוכחת שצריך לשבת ולאכול גם חלבון, ירק, ויטמינים וברזל ?

 8. האם בשנתיים האחרונות לא מצאת זמן לערוך בדיקות כלליות לעצמך (חוץ בדיקות ההיריון) ?

 9. האם את מתעלמת מכאבים בשיניים, בגב בראש ומצפה שיעברו מעצמם כי אין לך זמן לגשת לרופא?

 10. האם בשנה האחרונה שלחת יותר מפעמיים את הילד לגן / לבה"ס עם נורופן והבנה שהילד לא מרגיש טוב לצד תקווה שלא תקבלי טלפון באמצע היום ?

*****אם ענית "לא" לכל השאלות סימן שצרכיהם של ילדייך ברורים לך ושאת פנויה טכנית ובמיוחד רגשית למתן מענה לצרכים אלו. הסיכוי שתשכחי את ילדך ברכב הינו נמוך ואף שואף לאפס.

*****אם ענית "כן" ל 2 עד 5 מתוך 10 השאלות סימן שהאיזון בחייך מתחיל להתערער. כשאנו, כרווקים מטפלים רק בעצמנו, אנו משקיעים המון זמן, משאבים ואנרגיה כדי להכיר, לזהות ולהעניק לעצמנו את הצרכים המתעוררים בנו. אם אנו כהורים נדרשים לדאוג לצרכי ילדינו, אנו חייבים כמות כפולה ומכופלת של זמן, משאבים ואנרגיה . העובדה היא שכל אלה באים בכמות מוגבלת בלבד !!! אם נגמרו לך האנרגיות, הסובלנות, הזמן והמשאבים את תחושי הצפה שתבוא לידי ביטוי ברמה הפיסית והנפשית ותתבטא בהתנהגויות של חוסר סבלנות והתעלמות עד עיוורון מצרכיהם של הילדים . במקרה זה הסיכוי שתשכחי את הילד ברכב קיים בדרגה בינונית.

*****אם ענית "כן" ל 5-10 מהשאלות סימן שאינך מוצאת את נקודת האיזון בחייך ואת נתונה לסכנה מיידית. במקרה זה, צרכיהם ורגשותיהם של ילדייך לחלוטין אינם ברורים לך, את זקוקה לשקט בכל מחיר עד התעלמות מוחלטת מעצם קיומם. אובדן האיזון מהווה את אובדן השליטה על חייך ולכן הסיכוי שתשכחי את הילד ברכב הוא גבוה ומסוכן ביותר !!!

אז אנחנו יכולים להמשיך לשבת, להביט בחדשות, לצקצק בשפתיים ולהראות מזועזעים ובוכיים אולם זה ברור כבר לכולנו שזה יכול לקרות לכל אחד מאתנו אם לא נערוך כמה שינויים, נבדוק את הפרופורציות בחיינו ונחזיר את השליטה העצמית והאחריות על חיינו ועל חיי ילדנו !

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תודה לך גננת יקרה

סופה של שנת הלימודים הגיע, בחלק מהגנים כבר נערכו מסיבות הסיום ובחלקם עדיין לא. נראה כי סוף השנה הוא זמן טוב לסגירת מעגלים והתייחסות לכל אשר היה בשנה שעברה. מידי שנה, לכל מסיבת סיום, נערכים ההורים הרשו

© 2020 כל הזכויות שמורות למרכז הרפז | המרכז הארצי להכשרת גננות לגיל הרך

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים א' - ה' בין השעות 08:30-15:30

     רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב

     09-7966566

     info@m-harpaz.co.il

 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

עכשיו תורך להיות גננת

עכשיו תורך להיות גננת!
רוצה לקבל מאמרים? טיפים ועצות בנוגע לעבודה עם גילאי לידה עד 3?
השאירי מייל והצטרפי לניוזלטר השבועי של מרכז הרפז

מאמרים נבחרים

הכשרת גננות

כל מה שאת צריכה הוא לרכוש את הידע ולקבל את התעודה לה את ראויה-שתעשה לך סדר בראש, תיתן לך את הגאווה והמעמד המגיעים לך ותעזור לך למצוא את הדרך הנכונה והמהירה ביותר לתפקיד חייך.
הצטרפי אלינו למסלול להימודים להסמכת גננות לגילאי לידה עד 3

ממליצה מאודדדדד ללימודים במכללת הרפז, תוכנית שנתית לגן אצל המאסטרית מיכל הרפז. קיבלתי ים של חומר לימוד מאוד מעניין . מי שרוצה להרגיש גננת משמעותית בעלת ידע נרחב בכל נושאי הלימוד חייבת ללמוד את זה.

מיה שמש

צרי איתנו קשר בטלפון - 09-7966566 או מלאי את פרטייך